На Марсі виявили гігантське скупчення льоду

Вчені виявили великі поклади льоду під Гранд-Каньоном. Відкриття було зроблено за допомогою зонда ЕкзоМарс-TGO планетологами з Нідерландів та Росії під керівництвом завідувача відділу ядерної планетології Інституту космічних досліджень РАН Ігоря Митрофанова. Автори дослідження повідомили:

Зонд TGO може шукати та вивчати “оази” марсіанської води, приховані під багатометровим шаром пилу та ґрунту, які в минулому ми просто не могли виявити. Зокрема, прилад FREND відкрив ділянку в системі каньйонів у долинах Марінер, 40% поверхні якої покрито покладами льоду.

Долина Марінер – це гігантська система каньйонів, що знаходяться у південній півкулі Червоної планети. Їхня приблизна довжина близько 4,5 тис. км, а глибина – 11 км.

Фахівці припустили, що у приповерхневих породах Хаосу Кандора кількість води становить щонайменше 40%. Причому у вигляді чистого льоду, який, порівняно з іншими подібними знахідками, перебуває у стабільному стані. Вчені підсумували:

Це говорить або про унікальні кліматичні та геологічні умови в долинах Марінер, або свідчить про те, що місцеві запаси води постійно поповнюються.

Джерело: “МЕТА”