На Київщині зареєстровано новий випадок захворювання свиней на африканську чуму

У с. Трипілля Обухівського району Київської області 16.09.2023 зареєстровано новий спалах захворювання на африканську чуму свиней. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області.

«Рішенням місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Обухівській районній державній (військовій) адміністрації від 18.09.2023 особисте селянське господарство мешканця с. Трипілля оголошено епізоотичним вогнищем, встановлено карантин та затверджено план заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней на території с. Трипілля Української міської територіальної громади Обухівського району Київської області» – йдеться у повідомленні.

До зони захисту увійшли мисливські угіддя ТОВ «ТРИПІЛЬСЬКИЙ МИСЛИВЕЦЬ» та населені пункти Української міської територіальної громади Обухівського району (с. Трипілля, м. Українка, с. Халеп’я, с. Жуківці) з прилеглими до нього територіями. Також до зони нагляду увійшли мисливські угіддя ТОВ «ТРИПІЛЬСЬКИЙ МИСЛИВЕЦЬ», ТОВ «ОКСАМИТ-СЕРВІС», свиногосподарства ФГ «НІНА» та ПОСП «ДНІПРО», а також населені пункти Української міської територіальної громади (с. Верем’я, с. Витачів, с. Щербанівка, с. Плюти), Обухівської міської територіальної громади (м. Обухів, с. Долина, с. Козіївка, с. Красне Перше, с. Дерев’яна, с. Таценки) та Ржищівської міської територіальної громади (с. Стайки) Обухівського району.

Відповідно до Плану заходів директорам КП «Міський ринок м. Українка» (зона захисту), КП Обухівської міської ради «Обухівський ринок», ТОВ «Обухівський ярмарок» (зона нагляду) наголошено на заборону торгівлі на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

Зазначають, що наразі фахівцями ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вживаються всі заходи, що передбачені діючою Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Джерело: “Київщина 24/7”