На круглому столі обговорили важливі питання стягнення компенсації з агресора

24 травня о 11:00 відбувся круглий стіл на тему: Чи зможе Україна стягнути з Росії компенсації за збитки довкіллю. Захід було проведено в онлайн-форматі.

Учасниками круглого столу були видатні експерти з різних галузей, які принесли свій внесок у розгляд актуальних питань, пов’язаних зі збитками довкіллю, завданими Росією, Дмитро Заруба, перший заступник голови Державної екологічної інспекції України, Максим Железняк, директор Департаменту державного екологічного нагляду (контролю), Олександр Ставнійчук – начальник відділу у Міндовкілля, Олег Листопад – ГО Мережа захисту національних інтересів АНТС, Андрій Демиденко – член Робочої групи при Оперативному штабі ДЕІ, кандидат фізико-математичних наук, Богдан Мазурок – представник Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора України.

Протягом заходу обговорювалися два ключових питання. Перше питання стосувалося того, чи можуть чинні офіційні методики об’єктивно порахувати збитки довкіллю, спричинені російською агресією, і чи будуть ці обрахунки та докази прийняті у міжнародних судах.

Дмитро Заруба, розповів про роботу, яку веде Держекоінспекція для об’єктивного визначення збитків довкіллю та зауважив, що обрахунки та докази, мають підстави для прийняття у міжнародних судах. Крім того, Максим Железняк нагадав про спеціалізовані Методики, розроблені Державною екологічною інспекцією України, що дозволяють провести розрахунки та зібрати об’єктивні дані.

Друге питання, що було розглянуто, стосувалося того, чи можуть чинні міжнародні юридичні механізми та законодавство забезпечити перемогу України у судах проти російських військових злочинців щодо отримання компенсацій за шкоду довкіллю.

Також на заході було звернено увагу на важливість співпраці з іншими країнами та міжнародними організаціями для підтримки справедливості та забезпечення перемоги України у судах.

На конференції було підкреслено, що успіх України у судових процесах та отримання компенсацій за збитки довкіллю залежить від комплексного підходу. Необхідно поєднувати наукові обрахунки збитків, надійні докази воєнних злочинів, ефективну міжнародну дипломатію та активну співпрацю з міжнародними партнерами.

Захід завершився важливими висновками, що для успішного стягнення компенсацій за збитки довкіллю від Росії необхідно продовжувати науково-технічні дослідження, залучати міжнародні експерти, покращувати координацію між відповідними органами та активно співпрацювати з міжнародними партнерами. Тільки шляхом єднання зусиль та використання всіх доступних механізмів можна досягти справедливості та отримати компенсації за завдані Україні збитки довкіллю від російської агресії.