На думку віце-голови місії ОБСЄ Гуґа, існує висока ймовірність загострення ситуації на Донбасі

Моніторингова група ОБСЄ, що перебуває на охопленому війною Донбасі, попереджає про можливість ескалації конфлікту між проросійськими сепаратистами і найманцями путіна з одного боку, та українськими урядовими силами – з іншого. Лише протягом останніх днів там загинуло декілька українських вояків, – пише «Gazeta Polska Codziennie», повідомляє Польське радіо.

На думку віце-голови місії ОБСЄ Алєксандера Гуґа, існує висока ймовірність загострення ситуації в регіоні: «Минулого тижня наші спостерігачі зафіксували посилення насильства на лінії розмежування. Кількість порушень домовленостей про припинення вогню зростає. Особливу стурбованість викликає ситуація на Світлодарській дузі, де число порушень удвічі більше, ніж минулого тижня», – підкреслив він. Гуґ нагадав, що Світлодарськ є стратегічним напрямком, оскільки там знаходиться одна з найбільших теплоелектростанцій та комплекс водосховищ.

Також газета зазначає, що в тіні цієї прес-конференції очільника місії ОБСЄ до Києва прибув спецпредставник США з питань України Курт Волкер. З метою обговорення ситуації на Донбасі він зустрівся з головою Генштабу ЗСУ генералом Віктором Муженком і президентом Петром Порошенком. Наприкінці цього тижня він має провести переговори з радником російського президента Владиславом Сурковим.

http://k-z.com.ua/ukrayna/ukraina-es/45477-na-dumku-vice-golovi-misiyi-obse-gua-isnue-visoka-ymovirnist-zagostrennya-situaciyi-na-donbasi