На Дні Європи ONUKA відтворить сучасне звучання України

Київ готується до грандіозного свята – Дня Європи. Провідним у суботній святковій програмі стане гурт ONUKA. Виступ розпочнеться на головній сцені о 21:00.
ONUKA – це спільний проект відомого електронного музиканта Євгена Філатова (лідера групи The Maneken) і колишньої вокалістки Tomato Jaws та KOOQLA Нати Жижченко. 2015 року ONUKA отримала низку престижних нагород – «Відкриття року» і «Музикант року», виступила на престижному музичному фестивалі Sziget у Будапешті.
Назва проекту – це данина поваги дідусеві Нати Олександру Шльончику, видатному майстрові музичних інструментів. Серед його найбільш відомих робіт – реставрація кобзи, що належала Тарасу Шевченку.
Музиканти виконають композиції з альбомів EP Look і VIDLIK. Їх особливістю є використання народних інструментів.
Крім клавішних і електронних ударних, музиканти групи грають на тромбонах, валторні, бандурі, цимбалах, сопілці. А в композиції VIDLIK звучить дуже рідкісний бугай – цей інструмент виглядає як барабан, до мембрани якого прикріплений пучок волосся з кінського хвоста. На ньому у нас навчився грати бандурист, – розповідає менеджер групи Валерія Левицька. – До кожної композиції на екрані буде свій спеціальний відеоряд, який відповідає музиці та ідеї. Група співатиме нові пісні, тож багато відвідувачів Дня Європи матимуть змогу вперше почути їх наживо.

Ната Жижченко: «ONUKA ‒ це сучасне звучання України»

Мій дідусь був відомим у країні майстром народних інструментів. Коли мені було 4 роки, він зробив сопілку і навчив мене на ній грати. І почалося. Я гастролювала у складі різноманітних колективів народних інструментів, потім – з духовим оркестром в якості солістки. До п’ятнадцяти років виховувалася в етно-атмосфері, але до вісімнадцяти я від цього повністю відійшла – мене захопила електронна музика. І ось 2013 року вирішила об’єднати досвід, накопичений і в народній, і в електронній музиці. Так з’явилася ONUKA.
На мій погляд, ONUKA – це сучасне звучання України. Поділ на формати та жанри не є суттєвим, бо головне – це емоція, яку викликає музика.
Мені хотілося проілюструвати звучання українських народних інструментів у новому ракурсі. Навіть наша українська молодь знає мало про них. Як звучить бандура, цимбали, трембіта знають одиниці. Хотілося, щоб людям не було соромно за свою народну культуру, бо в Україні вона надзвичайно глибока, барвиста і багатогранна. Якщо її пізнає світ, я буду щаслива!
Нашу музику сприймають дуже охоче, приміром, США та Японія посідають друге і третє місця зі скачування ONUKA в мережі. Дехто дивується, що музика українська, адже їм чується польська мова. Є відгуки з Аргентини, Австралії, Чилі.
Грузія, Білорусь, Польща, Угорщина – там нас приймали дуже тепло, ми відчували інтерес до української музики, певне особливе ставлення. Сподіваюся, що в майбутньому українських артистів більшатиме у світовому музичному просторі.

Нагадаємо, Київ влаштує на День Європи грандіозний пікнік. На Михайлівській площі танцюватимуть сальсу, відбудеться фестиваль вуличної музики, а на Поетичній сцені проекту «День Європи в Україні» відбудеться яскравий, емоційний поетичний поєдинок.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply