На честь кого можуть перейменувати парки і сквери у Києві: 7 варіантів нових назв

У застосунку “Київ Цифровий” 24 травня закінчилось опитування, яке стосувалось перейменування парків і скверів. Більшість опитаних проголосували за зміни старих назв.

Сайт ШоТам розповів, чому та які місця хочуть перейменувати.

Парк “Юність” у Святошинському районі на парк “Гамбурзький”

Замість назви “Юність”, що дублюється у двох парках Києва – у Святошинському та Солом’янському районах, пропонується змінити назву парку у Святошинському районі на “Гамбурзький”. Ця ініціатива має на меті уникнути плутанини та сприяти ясності в орієнтуванні. Нова назва обрана на честь співдружності міст Гамбурга та Києва.

Сквер “Слава танкістам” на проспекті Берестейському на честь Артема Соханя

Артем Сохань був командиром 1-ї стрілецької роти 130-го батальйону Територіальної оборони Києва та брав активну участь у визволенні різних міст України від окупації. Він загинув, виконуючи своє бойове завдання на Харківщині.

Перейменування скверу на честь Артема Соханя відзначить його великий внесок у боротьбу за незалежність та свободу України.

Сквер на розі вулиць Солом’янська та Кочура на честь Андрія Жованика

Андрій Жованик проявив величезну мужність та відвагу у боротьбі проти російської агресії під час російсько-української війни, загинувши в бою під Соледаром на Донеччині. Найменування скверу на його честь буде відзначенням його героїзму та великого внеску у захист України.

Сквер на вулиці Мостицькій на честь Сергія Васильчука

Сергій Васильчук відзначався своєю відвагою та високим професіоналізмом як молодший лейтенант Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Він проходив через найважливіші етапи бойових дій під час Антитерористичної операції, а також віддав життя за Україну, загинувши під час виконання бойового завдання у Бахмуті. Назвати сквер на його честь буде відзначенням його героїзму та пам’яті про його відданість та самовідданість.

Сквер на вулиці Прорізній назвати сквером “Українського радіо”

Назву пропонують замінити на честь сторіччя виходу в ефір першої програми “Українського радіо”, яке відзначатиметься у листопаді 2024 року.

Це буде важливим символом вшанування відзначної події в історії українських масових медіа та підтримки культурної спадщини району. Назва “Українського радіо” стане своєрідним вкладом у збереження та підтримку культурних традицій та національної ідентичності.

Сквер на розі вулиць Прорізної та Євгена Чикаленка на честь Маґтимґули Пираги

Маґтимґули Пираги – видатного туркменського поета і мислителя XVIII століття, який в історії свого народу займає аналогічне значення, що і Тарас Шевченко в українській історії.

У цьому сквері може бути встановлено пам’ятник Маґтимґулі Пираги як символ його вагомого внеску у культурний і духовний розвиток народу та як вираз поваги до його спадщини.

Провулок між вулицями Васильківська і Здановської на честь Любомира Бордуна

Любомир Бордун – молодший сержант, який служив командиром відділення в складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”.

Він взяв участь у боях за Київську та Луганську області, загинув у боях під Сєвєродонецьком. Присвоєння провулку імені Любомира Бордуна буде не лише виявом вдячності та шанування його пам’яті, а й нагадуванням про жертовність та мужність українських військових, які віддали своє життя за захист своєї країни.