Мюнхенська безпекова конференція буде присвячена вторгненню росії в Україну

Мюнхенська конференція з безпеки буде присвячена вторгненню росії в Україну. На цьому наголосив її новий голова Крістоф Хойсген.

Про це йдеться у повідомленні федерального міністерства оборони Німеччини.

59-та Мюнхенська конференція з безпеки відбудеться 17-19 лютого в готелі Bayerischer Hof під девізом «Re:vision».

«Ми зіткнулися із порушенням цивілізації з боку путіна», — зазначив Крістоф Хойсген з огляду на російське вторгнення в Україну. Виходячи з цього, центральне питання полягає в тому, як можна зберегти та зміцнити основи заснованого на правилах міжнародного порядку.

«Чи діє сила закону, чи закон сильнішого?» — ставить питання голова цьогорічної безпекової конференції у Мюнхені.

Мюнхенська конференція з безпеки вкотре стане платформою для особистих зустрічей високого рівня еліти політики безпеки з усього світу. Низка високопоставлених представників федерального уряду Німеччини, НАТО, ЄС та ООН відвідають Мюнхен. Борис Пісторіус вперше візьме участь як міністр оборони. Також будуть присутні канцлер ФРН Олаф Шольц, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Польщі Анджей Дуда та президент Франції Емманюель Макрон.

Україну представить міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та близько 20 народних депутатів.

США нададуть найбільшу делегацію за всю історію, до складу якої увійдуть віце-президент Камала Харріс, міністр оборони Ллойд Остін, держсекретар Ентоні Блінкен і представники Конгресу США. У Мюнхенській конференції з безпеки 2023 року візьмуть участь багато інших найважливіших осіб у світі, які приймають рішення, наприклад, понад 150 високопоставлених урядовців, у тому числі 83 міністри закордонних справ і міністри оборони. Загалом очікується до 700 учасників конференції.

Міністр закордонних справ росії сергій лавров чи інші російські урядовці не були запрошені.