Микола Томенко: “Церква-МАФ” російського світу в історичному серці Києва як символ бездіяльності влади

Після низки критичних публікацій (і моєї на ОБОЗі) колектив Національного музею історії України звернувся до киян із проханням зібрати 772 тисячі гривень для виконання рішення суду щодо прибирання самочинного будівництва так званого “Храму-МАФУ” Московського патріархату біля Десятинної церкви.

Як відомо, у вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобовʼязав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан КОШТОМ ОСОБИ, яка ДОПУСТИЛА ПРАВОПОРУШЕННЯ. Рішення суду набуло законної сили і перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року. Тобто більш як ПІВРОКУ Мінʼюст і вся правоохоронна система Держави НЕ ЗДАТНА виконати це рішення суду?!

І дійсно, якщо виходити із норми про ОДНУ ОСОБУ, на яку було зареєстровано цей МОСКОВСЬКИЙ МАФ в сакральному місці РУСИ-УКРАЇНИ, то забезпечити виконання рішення суду неможливо. Адже, так званий власник московського МАФу, Харон Юрій Самуїлович, він же Гедеон, не просто громадянин Росії, він – очікувано перейшов на бік російських окупантів і втік до Росії. Там в столиці Татарстану вже на Різдво 2023 року він щиро молився за за російських воїнів. УПЦ Московського патріархату лише через 3 місяця після цього звільнила його ЗА СТАНОМ ЗДОРОВʼЯ з посад вікарія Київської митрополії та намісника Різдва Пресвятої Богородиці Десятинного чоловічого монастиря міста Києва.

Але я хочу Вас всіх запитати:

невже ОДИН чоловік, точніше один колаборант і фанат Кіріла-Путіна міг оформити землю, знайти кошти, збудувати й охороняти цю “російську територію” в серці Києва?

Звичайно ні.

Тож трішки історії.

В 2004 році тодішній очільник Музею історії Сергій Чайковський дав московському патріархату дозвіл на зведення на цьому місці каплиці. Тож УПЦ МП спочатку встановила намет, який згодом перетворився на деревʼяну капличку.

В 2011 році тодішній Представник Януковича у Верховній Раді Юрій Мірошниченко зареєстрував законопроект, згідно з яким держава мала б профінансувати будівництво православного комплексу біля фундаменту Десятинної церкви. Парламентська опозиція та громадськість не допустили ухвалення цього законопроекту. Натомість через два роки суд дозволив будівництво, а Уряд профінансував 10 МІЛЬЙОНІВ гривень на будівництво цього МАФу. Звісно таке рішення стало можливе вже не лише під тиском фанатів московської церкви Януковича і Азарова, а й за ОБОВʼЯЗКОВИМ погодженням Міністерства культури. Адже, на хвилиночку, йдеться про буферну зону ЮНЕСКО.

І якщо Харон, Янукович і Азаров втекли до Росії (інформації щодо того, де знаходиться Мірошниченка я не знайшов у ЗМІ), то тодішній Міністр культури Януковича-Азарова нині розбудовує національну освіту та захищає українську культуру в Києві на поважних посадах.

Михайло Кулиняк – один із керівників Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва і, прости Господи, очільник Українського товариства охорони памʼяток історї та культури.

То може ці ОСОБИ, які ДОПУСТИЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ, згідно рішення суду й оплатять 772 тисячі для демонтажу символу Російського світу, який у свій час вони допомогли встановити?!