Микола Томенко: код Путіна: війна за “традиційні духовно-моральні цінності “русского міра”

5 вересня 2022 року Указом Президента РФ Володимира Путіна затверджено “Концепцію гуманітарної політики Російської Федерації за кордоном”.

Серед 4 національних інтересів РФ у гуманітарній сфері за кордоном найголовнішим визначено :

захист традиційних російських духовно-моральних цінностей.

А серед завдань цієї політики одними із визначальних є:

захист, збереження і просування традицій та ідеалів притаманних Російському світу та посилення ролі і значення російської мови у світі.

Носіями російського світу та символами Росії та російської нації у світі Концепція називає:

Л.Толстого, Ф. Достоєвського, П.Чайковського, Д.Шостаковича, Д. Менделєєва, І. Курчатова.

(А наша НАЦІОНАЛЬНА музична академія досі боїться зняти зі своєї назви ім‘я Чайковського).

Загалом на 30 аркушах цього Документу найчастіше згадується завдання щодо просування РОСІЙСЬКОЇ МОВИ як частини так званої просвітницької місії Росії та найважливішого інструменту політико-економічної, культурно-гуманітарної та науково-освітньої діяльності РФ за кордоном.

(А наші очільники та орденоносці досі вважають, що МОВУ на ХЛІБ не НАМАЖЕШ?!)

Путінський документ розписує як правильно використовувати у своїх цілях захисників “великой российской культуры” в Україні та інших країнах світу. Бо саме просування “российской культуры” названо ІНСТРУМЕНТОМ “МЯГКОЙ СИЛЫ” для нейтралізації антиросійських настроїв політико-ідеологічного походження та зміцненню міжнародного авторитету Росії.

(А у нас значна частина інтелігенції, яка виховувалася на “радянсько-російській літературі” не уявляє свого щасливого життя в Україні без сотень вулиць Пушкіна, Тургєнєва, Гагаріна… і музею Булгакова)?!

Корисно буде прочитати цей документ й очільникам ООН, МОК, ЮНЕСКО, МАГАТЕ…, в якому розписано, як треба використовувати ці міжнародні інституції для просування ідей російського світу.

Варто згадати й наших толерантних міністрів-оптимістів, які ВИЛУЧИЛИ із навчальних програм вузів “ІСТОРІЮ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ, бо одним із інструментів просування наративів про велику Росію є державне завдання просування історії Росії (включно з періодами Російської імперії та СРСР) і так зване протистояння спробам фальсифікації правильної історії про Росію.

Документ Путіна визначає пріоритетним завданням співпрацю у гуманітарній сфері із такими “потужними наддержавами” як Республіка Абхазія, Південна Осетія і “Донецька та Луганська Народні Республіки”.

А завдання про “збереження прав російськомовного населення” в Молдавії та Грузії повинні насторожити владу цих держав.

Загалом ВСЕ, що нинішня Путінська Росія прагне нав‘язати Україні і світу обізвали “единым культурным (цивилизационным) кодом” заснованим на російській мові та культурі, російських традиційних морально-духовних цінностей і “общинном характере развития”.

Тож у відповідності із цим КОДОМ Путіна російська орда вбивць, ґвалтівників і мародерів нині вбиває українців та знищує наші музеї, бібліотеки, школи, театри, церкви…

А Ви ще досі вболіваєте за долю “великой русской культуры и русского языка как основе традиционных российских духовно-нравственных ценностей” у нашій воюючій Україні?