Ми притягнемо Путіна до відповідальності за напад на Україну – лідери країн G7

Лідери країн “Великої сімки” (Німеччини, Великої Британії, США, Канади, Франції, Італії і Японії) налаштовані змусити Росію заплатити за руйнування критичної інфраструктури України і притягнути президента Російської Федерації Володимира Путіна до відповідальності.

Лідери країн G7 підтвердили непохитну підтримку і солідарність з Україною в умовах нинішньої російської агресивної війни, вони запевняють, що ця підтримка триватиме стільки, скільки це буде необхідно, йдеться у заяві лідерів, оприлюдненій на сайті Європейської Ради. “Ми засуджуємо постійні нелюдські і жорстокі атаки Росії, спрямовані на завдання ударів по критичній інфраструктурі, особливо об’єктам енерго- та водопостачання, і містам по всій Україні, та нагадуємо, що невибіркові атаки і атаки на цивільне населення або цивільні об’єкти являють собою воєнний злочин “, – йдеться у заяві.

Також лідери G7 засудили тих, хто сприяє веденню незаконної війни Путіна проти України. “Ми налаштовані допомогти Україні відремонтувати, відновити і захистити її критичну енергетичну і водну інфраструктуру. Ми допоможемо Україні у задоволенні її потреб для підготовки до зими, продовжимо підтримувати цивільне стійкість України, і ми ще більше зміцнимо наші зусилля під час міжнародної конференції, яка відбудеться 13 грудня у Парижі”, – наголошується у заяві. “Ми налаштовані, що Росія у кінцевому підсумку повинна заплатити за відновлення критичної інфраструктури, пошкодженої або зруйнованої під час її жорстокої війни”, – наголошується у заяві.

Лідери “Великої сімки” відзначають, що не може бути безкарності за скоєні воєнні злочини та інші звірства. “Ми притягнемо президента Путіна і винуватців до відповідальності відповідно до міжнародного права. Ми повторюємо, що безвідповідальна ядерна риторика Росії є неприйнятною і що будь-яке застосування хімічної, біологічної або ядерної зброї матиме серйозні наслідки”, – наголошується у заяві.

 

Джерело: Інформаційне агентство ASPI