Ми не приховуємо, хто наш ворог

Зараз у Чорному морі проходять навчання Сі Бриз, у планах яких навчитись обороняти узбережжя від російської загрози. Таким чином Україна не приховує, хто її ворог, зазначив в інтерв’ю «Главкому» глава місії України при НАТО Вадим Пристайко.

«Можна взяти сценарії навчань і подивитися. У нас це оборона узбережжя. Ми не приховуємо, від кого збираємося захищатися. У нас немає сумніву, ми це також не приховуємо, хто наш ворог і хто може напасти на нас», – розповів дипломат.

Він наголосив, що  Альянс ніколи не відмовляв Україну від проведення навчань на власній території.

Москва уже розкритикувала проведення навчань, натомість Пристайко нагадав, що у перших навчаннях з цієї серії Росія сама брала участь, а погрози від північного сусіда Україна чує вже не вперше.

Нагадаємо, у Чорному морі 11 липня розпочалася активна фаза морського компонента українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2018». В Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що розглядають проведення україно-американських військових навчань «Сі Бриз-2018» як спробу спровокувати напруженість на Чорному морі.

11-12 липня у Брюсселі пройшов 29-й щорічний саміт НАТО. Саміт Північноатлантичного альянсу підтвердив євроатлантичні прагнення України.

Очільники деяких країн-членів Північноатлантичного альянсу дивуються, чому Україна, найбільша держава в Європі, «із армією, яка має бойовий досвід в протистоянні з Росією», ще не запрошена стати членом Альянсу, розповів «Главкому» дипломат Вадим Пристайко.

Він також заявив, що угорські дипломати намагалися не допустити президента Петра Порошенка на Саміт Альянсу.

https://glavcom.ua/news/glava-misiji-ukrajini-pri-nato-pro-navchannya-si-briz-mi-ne-prihovujemo-hto-nash-vorog-514272.html