МВС України посилює кордон із Білоруссю

Міністерство внутрішніх справ посилює кордон із Білоруссю, особливу увагу приділяють дільницям, де ймовірне скупчення мігрантів. На цьому наголосив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський на брифінгу після засідання Ради нацбезпеки та оборони України 10 листопада, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.
“Сьогодні питання номер один – це питання по українсько-білоруському кордону. Не можу вдаватися у деталі, але можу сказати, що ми готуємося до сценаріїв, подібних до тих, що відбуваються на польсько-білоруському кордоні. Ми сьогодні приймаємо рішення про посилення присутності Держприкордонслужби на українсько-білоруському кордоні. Сьогодні були визначені найімовірніші ділянки масового скупчення мігрантів коло держкордону. Буде здійснено посилення охорону держкордону силами Нацгвардії та Нацполіції України”, – сказав міністр.

Він додав, що також залучать підрозділи територіальної оборони у прикордонних областях, щоб провести навчання щодо взаємодії усіх підрозділів і бути готовими до “будь-яких можливих сценаріїв у разі потрапляння незаконних мігрантів з африканських країн, в першу чергу, які прибувають на територію Білорусі та штучно просуваються сьогодні до польського кордону”.

“Але ми не виключаємо, що такі сценарії можливі і щодо українського кордону. Тому відповідь та реакція українських правоохоронців, гвардійців буде досить жорсткою, чіткою, коректною, в межах закону, що регламентує захист державного кордону”, – заявив Монастирський.

Ситуацію з мігрантами на кордоні Білорусі з Польщею обговорювали на сьогоднішньому засіданні РНБО і ухвалили “відповідне рішення”, повідомляв секретар РНБО Олексій Данілов.