МВС хоче дублювати СБУ?

Міністерство внутрішніх справ (МВС) оприлюднило інформацію про нещодавно створений департамент захисту інтересів суспільства і держави, дані про який трималися в таємниці.

Згідно з інформацією на сайті МВС, департамент входить до складу кримінальної поліції і займається оперативно-розшуковою діяльністю у разі правопорушень, які “посягають на громадську безпеку і порядок, права і свободи людини і громадянина”.

Департамент очолив полковник поліції Олексій Макаров.

Основні завдання департаменту:

– участь у реалізації державної політики у сфері забезпечення громадської (суспільної) безпеки та порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

-оперативно-розшукова діяльність.

Функціонально департамент повинен запобігати злочинам на расовому, національному, релігійному, “політичному” ґрунті; злочини проти виборчих, трудових та особистих прав і свобод, проти довкілля, проти журналістів, “проти авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян”.

Крім того, у функції департаменту входить запобігання масовим заворушенням, “розповсюдження матеріалів із закликами до насильства, жорстокості, розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, зокремаі з використанням ЗМІ”.

Крім цього, департамент повинен запобігати злочинам, які перешкоджають діяльності державного або громадського діяча, не допускати порушення роботи об’єктів інфраструктури та життєзабезпечення населення і протидіяти створенню незаконних воєнізованих формувань. З

окрема, зазначається, що департамент буде протидіяти зазіханням на особисті права і свободи громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, що за понад 6 років роботи міністром внутрішніх справ Арсен Аваков лише тричі відвідав засідання комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, хоча запрошували його туди 32 рази.

Джерело: https://rubryka.com/2020/06/04/mvs-oprylyudnyv-dani-pro-novyj-sekretnyj-departament-politsiyi-shho-pro-nogo-vidomo/