Монахи ПЦУ вперше служили у Троїцькій надбрамній церкві Лаври

Православна церква України вперше звершила Літургію у Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської лаври.

Востаннє богослужіння у храмі відбулося майже 10 років тому.

Про це повідомив національний заповідник «Києво-Печерська лавра» та сам монастир.

Літургію звершили 24 червня, коли православна церква святкувала понеділок Святого Духа та день Різдва Предтечі та Хрестителя Іоана. Богослужіння очолив єпископ Бориспільський і намісник Києво-Печерської Лаври владика Авраамій, а йому співслужила братія монастиря.

У заповіднику пояснили, що публічно провести богослужіння неможливо, оскільки храм закритий на реставрацію. Водночас у монастирі побачили схожість із подіями, що описані у новозавітній книзі Діянь апостолів: за біблійною історією, учні Ісуса Христа зібрались у Сіонській Горниці на молитву і на них зійшов Святий Дух. Богослужіння звершили саме в день, коли вшановується ця подія.

Владика Авраамій зазначив, що останню службу у храмі провели представники Української православної церкви московського патріархату майже 10 років тому, і відтоді церква була закрита на реставрацію. Літургію 24 червня він вважає «символом відродження обителі після багатьох років її причетності до церкви-окупанта».

Генеральний директор НП «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко розповів, що вже третій рік реставрація пам’ятки призупинена через відсутність цільового фінансування.

«Зараз одна з наших головних місій — відновити реставрацію цієї пам’ятки, тому що це, власне, одна з найбільших перлин як Києво-Печерської лаври, так і всієї сакральної архітектури України», — наголосив Остапенко.

До повномасштабного вторгнення встигли виконати 75% реставраційних робіт, але незавершений цикл реставрації фактично може звести нанівець усі попередні зусилля, наголосили в заповіднику.

Джерело: UA.NEWS