Митці вирішили допомогти бійцям АТО

Учора в музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» відбувся прес-брифінг організаторів та митців, які візьмуть участь у благодійному аукціоні «Арт-волонтер». Захід відбудеться 27 лютого, у суботу, о 13.00 на території заповідника. Зібрані кошти підуть на закупівлю медичного обладнання для реабілітаційного центру для учасників АТО, який створюється в м. Коломиї Івано-Франківської області. Близько 30 відомих українських художників, лауреатів різноманітних мистецьких премій погодились долучитися до допомоги ветеранам АТО та віддали свої шедеври для аукціону. Серед них Петро Бевза, Сергій Дуплій, Михайло Дейнега, Володимир Богуславський, Сергій Гай. Проект започатковується за підтримки Міністерства культури України.

Світлана Яценко, організатор заходу,помічник міністра культури, розповіла, що ідея проекту належить народному депутатові Анатолію Матвієнку.

Нам потрібно, щоб у кожній області був реабілітаційний центр для людей, які захищають наші кордони на сході країни. Художники виступили з ідею продати свої картини з аукціону й купити на ці кошти медичне обладнання. Очікувана ціна, за якою ми готові продати картини, – від 8 тис. грн. Також кожен охочий може пожертвувати якусь суму, якщо не готовий купувати картину, – зазначила пані Яценко.

Більшість митців, картини яких буде представлено на аукціоні, – члени Національної спілки художників.

Анатолій Матвієнко розповів, що художники захотіли допомогти військовим. Вони подумали: артисти їздять на передову. А чим ми зможемо допомогти, якщо поїдемо? Тож було вирішено провести такий аукціон.

Художник Сергій Гай зазначив, що, долучаючись до такого аукціону, долучаєшся до Божої справи.

Для колекціонерів цей аукціон є гарною нагодою. Адже ціни, за якими тут продають картини, нижчі, ніж в інших місцях, – запевнив митець.

Художник зазначив, що средня вартість картини на аукціоні – 2 тис. доларів, тоді, як для того щоб придбати таку картину деінде, потрібно близько 20 тис. доларів.

Джерело: Вечірній Київ

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply