Місячний пил смертельно отруйний для людини

Дослідивши зразки місячного пилу, свого часу здобуті астронавтами, вчені прийшли до висновку, що мінерали, які містяться в ній вкрай токсичні і можуть спровокувати у людини рак.

Мрії про колонії на Місяці, де люди ходять по покритим пилом поверхнях і живуть усередині величезних куполів, швидше за все так і не стануть реальністю в найближчі десять або навіть двадцять років. Так, рано чи пізно люди зможуть досягти тієї точки, коли на Місяці можна буде створити комфортні умови для життя. Ускладнюють справу безліч обставин, і ось недавно вчені з’ясували ще одну – виявляється, місячний пил неймовірно токсичний для людей.

Завдяки місіям «Аполлона», вчені на Землі отримали зразки покриває Місяць пилу. Як виявилося, цей білявий порошок сповнений з’єднань, які вступають в реакцію з клітинами людини. Як повідомляє New Scientist, мінерали сприяють утворенню гідроксильних радикалів, які, в свою чергу, сприяють розвитку раку легенів.

Вчені піддали тканини спочатку гризунів, а потім і людей впливу аналога місячного пилу. Клітинам це дуже не сподобалося – приблизно 90% в результаті загинули. Сама по собі це досить велика проблема: якщо у відкритому космосі від пилу захищає герметичний скафандр, то в майбутньому, коли виходи стануть масовими, дрібні частинки неминуче проникнуть в штучно створене середовище. З урахуванням того, що дрібна всюдисуща пилюка доставляла чимало проблем космонавтам, звичайні люди можуть опинитися під загрозою. Інженери обіцяють, що в найближчі роки будуть активно працювати над тим, щоб оберегти людство від цієї загрози.

Джерело: “Цікавості”