Міст Патона: реставрація триватиме 5 років

Довгоочікувана реставрація мосту імені Патона може розпочатися вже наприкінці березня і триватиме вона не менше 5 років. Про це повідомили журналісти «Першого Ділового» з посиланням на джерело у столичній адміністрації.

Комунальне підприємство «Київавтодор» розпочав процедуру визначення компанії-підрядника, яка розробить проектно-кошторисну документацію реставрації споруди. В рамках проекту планують відремонтувати проїжджу частину та тротуари й встановити бар’єрні та перильні огорожі, а сам міст розширити до 8 смуг руху.

Також у планах встановлення системи контролю стану споруди та автоматизованої системи обчислення ваги транспортних засобів. Зокрема, повністю перекривати рух по мосту під час реставрації не будуть. Це зазначили в КМДА.

Нагадаємо, міст Патона ввели в експлуатацію у 1953 році. З того часу реконструювали його лише один раз – у 2004, коли демонтували трамвайні колії. А поточні ремонтні роботи якщо і відбувалися, то тільки на невеликих ділянках. Наприкінці 2019-го фахівці оцінили стан мосту як критичний, а у 2020-му за півроку на споруді тричі проривало трубопровід, а також теплотрасу. Однак столичні чиновники не поспішали шукати гроші на порятунок мосту, прикриваючись тим, що для проведення капітальних ремонтних робіт необхідний дозвіл Мінкульту.

Джерело: “Перший діловий”