Місце проживання громадян реєструватиме місцева влада

 

4

Органам місцевого самоврядування (виконавчому органу відповідної ради, або сільському голові у випадку, коли виконавчий орган сільської ради не утворено) пропонується надати повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання особи, ведення відповідного реєстру територіальної громади.

Такі повноваження для місцевих органів влади передбачені Законом (законопроектом №2984) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг”, який сьогодні було прийнято в цілому.

Вже традиційно на сайті ВР не публікують навіть редакції законопроекту до другого читання. На даний момент в наявності є лише

порівняльна таблиця. Тож наведена нижче інформація представлена з врахуванням наявних даних. Детальніше – після публікації тексту закону.

Реєстр територіальної громади, який вестиме місцева влада, – це база даних, призначена для зберігання, обробки, використання відповідної інформації, що створюється, ведеться, та адмініструється органом реєстрації для обліку осіб, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

До 4 квітня 2016 року житлово-експлуатаційні організації, інші підприємства, установи та організації, що забезпечували або забезпечують ведення картотек з питань реєстрації фізосіб, передають їх відповідним виконавчим органам сільських, селищних, міських рад. Передача картотек з питань реєстрації фізичних осіб здійснюється одночасно з передачею у комунальну власність обладнання для зберігання та обробки зазначених картотек, якщо воно перебуває у державній власності.

Окрім того, документом також пропонується наступне:

– спростити процедуру отримання інформації з Державного земельного кадастру.

– переглядаються окремі процедури реєстрації місця проживання. Зокрема, скасовується необхідність отримання талону зняття з реєстрації, надається можливість відповідним посадовими особами виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу подавати заяви про реєстрацію місця проживання особи тощо.

Джерело: Закон і Бізнес

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply