Мінкульт звернеться до ЮНЕСКО через пошкодження будівлі Спілки письменників України
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України планує звернутися до ЮНЕСКО із закликом створити механізм захисту та збереження архітектурної спадщини історичного центру Києва.
Про це МКСК повідомляє у четвер, 2 січня.
«У перший ранок нового 2025 року ворог вразив будівлю Національної спілки письменників України (НСПУ). Вона є однією зі знакових пам’яток Липок та урядового кварталу. Її збудували наприкінці 19 століття не одразу, а в кілька етапів. Київський архітектор Володимир Ніколаєв, окрім будівлі НСПУ, опікувався і спорудженням в Києві Володимирського собору, Оперного театру та загалом 27-ми громадських будівель», — ідеться у повідомленні.
Будівля має значну історичну цінність, зазначили в МКСК. У її стінах у 1989 році відбулися перші збори Народного руху України, що стали фундаментом для здобуття незалежності держави.
МКСК наголошує, що ініціатива звернення до ЮНЕСКО спрямована на створення системного підходу для збереження архітектурної цілісності історичних вулиць столиці.
Пропонований механізм допоможе захистити культурну спадщину незалежно від статусу чи форми власності будівель.
Джерело: NV