Мінкульт вирішує, чи дозволяти Тігіпку будувати 115-метрову висотку у центрі Києва

Компанія Тігіпка планує побудувати багатоповерхівку поруч із палацом «Україна»

Міністерство культури 26 жовтня зареєструвало заяву ТОВ «Віолія» щодо погодження історико-містобудівного обґрунтування по будівництву на вул. Антоновича, 136-138. Мінкульт розгляне заяву «Віолії» до 23 листопада. Про це свідчать дані офіційного сайту міністерства.

Нагадаємо, на вул. Антоновича, 136-138 ТОВ «Віолія» і ТОВ «ПІРІТ» збираються збудувати 33-поверховий житловий будинок з вбудованими нежитловими приміщеннями.

Компанія «ПІРІТ» отримувала ділянку за вказаною адресою для будівництва офісного центру. Разом з тим у січні цього року Департамент містобудування КМДА видав фірмам містобудівні умови та обмеження (МУО), якими дозволили будувати на ділянці «багатофункціональний комплекс», а по факту – житлову висотку.

Оскільки вул. Антоновича – це центр Києва, то тут існує обмеження по висоті. Генплан забороняє будівництво вище 27 м, а висота майбутнього будинку – 115 м (33 поверхи). Саме цей момент і повинен вирішити Мінкульт, розглянувши заявку на ІМО.

Останнім питанням, вирішення якого остаточно розв’яже руки забудовнику, є погодження відхилень від державних будівельних норм у Мінрегіоні. Компанія «ПІРІТ» відповідну заявку вже подала.

Засновником ТОВ «ПІРІТ» є кіпрська компанія «Девісал Лімітед», кінцевим бенефіціарним власником якої є Сергій Тігіпко.

Разом із цією фірмою містобудівні умови та обмеження на проект отримувало також нещодавно створене ТОВ «Віолія», засновниками якого є Максим Кузьменко і Ольга Майська.

https://glavcom.ua/kyiv/news/minkult-virishuje-chi-dozvolyati-tigipku-buduvati-115-metrovu-visotku-u-centri-kijeva-542253.html