Микола Томенко: Уряд поділив інвалідів-афганців на 2 категорії

Під час засідання Погоджувальної ради Микола Томенко звернув увагу на те, що сьогодні, в День виведення військ з Афганістану, треба не словом, а ділом підтримувати учасників бойових дій.

Зокрема, народний депутат звернув увагу на непорозуміння, яке виникло при виплаті одноразової грошової допомоги інвалідам, учасникам бойових дій в Афганістані та прирівняних категорій. Так, під час відвідування Українського госпіталю для воїнів-афганців «Лісова поляна», який знаходиться у Пущі-Водиці, до нього звернулись афганці, яким відмовили у виплаті такої допомоги.

Йдеться про Постанову Уряду Азарова № 975 від 25.12.2013 р., якою передбачено виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі, інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців та військовозобов’язаних. Однак сьогодні, за часів уряду Яценюка, представники місцевих органів соцзахисту населення відмовляють у виплаті грошової допомоги учасникам бойових дій, які стали інвалідами до моменту вступу в силу даної Постанови Кабміну (тобто, до 25.12.2013 р.).

«Тому треба не лише на словах вшановувати учасників бойових дій, а насамперед усунути соціальну несправедливість у виплаті їм грошової допомоги від держави», – підсумував М. Томенко.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply