Микола Томенко: Чому 11 грудня не буде звіту уряду Яценюка

Активно прорекламований звіт уряду Яценюка у порядку денному парламенту стоїть на п’ятницю, 11 грудня, як…ГОДИНА ЗАПИТАНЬ УРЯДУ! Про це написав у своєму блозі на «Обозревателе» народний депутат Микола Томенко.

“Здається, не потрібно пояснювати різницю між ЗВІТОМ УРЯДУ і ГОДИНОЮ ЗАПИТАНЬ ДО УРЯДУ. Це приблизно, як різниця між результатом “Народного фронту” Яценюка на парламентських виборах і нинішнім рейтингом прем’єра та його партії!!!” -зауважив депутат.

Він  нагадав, що, згідно з Регламентом ВР “година запитань до уряду” – це 30 хвилин виступів міністрів і потім – запитання до уряду у форматі хвилина на запитання і дві хвилини – на відповіді. І тому, на його думку,  процедура “години запитань до уряду” не передбачає ухвалення парламентом рішення щодо подальшої долі нинішнього Кабінету Міністрів.

Микола Томенко також зазначив, що чітка процедура щорічного звіту уряду передбачена у ст. 228 Регламенту Верховної Ради України (який є чинним Законом України): “Нагадаю, згідно з п. 4 ст. 228, “щорічний звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України не пізніш як за 15 днів до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради передається комітетам, а також надається народним депутатам. Відповідно до п.6 цієї ж ст. 228, усі депутати, члени парламентських фракцій і комітетів повинні ознайомитись із цим Звітом, і в день звіту (тобто, 11 грудня) після заслуховування доповіді прем’єр-міністра мають бути заслухані співдоповіді комітетів та проведена повна процедура обговорення Звіту”.

Політик  зауважив, що далі, згідно з п.7 ст. 228 за підсумками цього обговорення Верховна Рада приймає відповідну постанову. У разі, якщо діяльність Кабінету Міністрів України визнана незадовільною, Верховна Рада може прийняти резолюцію недовіри Кабінету Міністрів України без додаткового включення цього питання до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради.

“По-перше, уряд Яценюка вже порушив закон, не подавши до Верховної Ради свого щорічного звіту для ознайомлення і обговорення його у комітетах. По-друге, виглядає так, що керівництво уряду й парламенту “мужньо і послідовно” продовжують свою гру: як 11 грудня розвести “лохів” (і народ, і депутатів), щоб у парламенті не проводити передбачену законом процедуру щорічного звіту Уряду, яка в кінцевому результаті має завершитись відповідним рішенням Верховної Ради про схвалення чи несхвалення дій уряду Яценюка” – написав депутат.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply