Маємо допомогти Україні, – Папа Франциск

Папа римський Франциск під час виступу перед дипломатами у Ватикані закликав міжнародне співтовариство знайти політичне розв’язання конфлікту в Сирії. Він висловив також стурбованість у зв’язку з погіршенням ситуації в Україні і закликав допомогти країні.

Про це повідомляє Польське радіо

Під час новорічної зустрічі з послами, акредитованими в Апостольській столиці, Папа римський нагадав у понеділок про дуже велику кількість жертв війни в Сирії.

Він заявив: «Я знову закликаю міжнародне співтовариство підтримати політичне розв’язання конфлікту, що остаточно побачить тільки переможених».

«Особливо важливо покінчити з порушенням гуманітарного права, що призводить до нечуваного страждання мирного населення, особливо жінок та дітей, а також що спрямоване проти важливих структур, зокрема шкіл, лікарень, таборів для біженців та сакральних будинків», – додав він.

Він подякував Йорданії, Лівану та різним європейським країнам, які «щедро пропонують гостинність тим, хто опинився у важкій ситуації та небезпеці».

Папа римський зазначив, що Католицька церква постійно намагається підтримувати тих, кому потрібна допомога, а Апостольська столиця популяризує різні проекти з допомоги.

У зв’язку з цим Франциск згадав про гуманітарну ініціативу в Україні для постраждалих людей, особливо на сході країни. Він зазначив, що конфлікт там триває вже майже п’ять років, а нещодавно він «набрав певного тривожного розвитку ситуації в Чорному морі».

«Церква намагається підтримувати шляхи до миру для розв’язання конфлікту, шляхи поваги до справедливості та верховенства права, зокрема міжнародного, що є основою безпеки та спільного життя в усьому тому регіоні», – заявив Франциск.

https://day.kyiv.ua/uk/news/070119-mayemo-dopomogty-ukrayini-papa-francysk