Маск повідомив, скільки людей у світі вже користуються супутниковим інтернетом Starlink

Чверть мільйона людей вже приєдналися до проекту супутникового інтернету Starlink від компанії SpaceX. Про це вказано в свіжому твіті глави компанії Ілона Маска.

Він заявив про 250 000 постійних користувачів на теперішній момент, що свідчить про те, що за останні півроку супутниковий інтернет Starlink залучив понад 100 000 нових користувачів. У серпні минулого року компанія повідомляла про 150 000 відвантажених пристроїв.

«Понад 250 000  терміналів Starlink», – написав Маск.

Starlink використовує сузір’я супутників на низькій навколоземній орбіті для надання широкосмугового доступу до інтернету своїм клієнтам на Землі. Хоча основна мета сервісу – принести швидкий інтернет у важкодоступні райони, нині будь-яка людина з 25 країн, де доступна послуга, може її підключити.

Спочатку інтернет-сервіс Starlink був запущений у США у жовтні 2020 року та пропонував швидкість підключення до 200 Мбіт/с. Раніше цього місяця SpaceX почала пропонувати користувачам тариф Starlink Premium, в рамках якого є підключення до Мережі на швидкості до 500 Мбіт/с. При цьому щомісячна плата становить $500, а за термінал потрібно викласти додаткові $2500.

Розширення клієнтської бази Starlink передбачає, що сервіс може приносити SpaceX близько $25 млн на місяць. Проте це далеко не $50 мільярдів річного доходу, який, за прогнозами Маска, може генерувати Starlink, якщо вона захопить хоча б кілька відсотків світового телекомунікаційного ринку.

Розгортання Starlink могло б відбуватися швидше, якби не глобальний дефіцит чипів, що вплинув на виробництво терміналів для доступу до послуги.

В даний час на орбіті Землі знаходиться близько 2000 супутників SpaceX, які надають доступ до інтернету.

Джерело: Мind