Марсохід NASA: три тижні від прибуття на Марс

Марсохід Perseverance (Наполегливість) американського космічного агентства NASA знаходиться за три тижні від прибуття на Марс, пише Суспільне з посиланням на  BBC.

Наразі відстань марсохід до планети все ще становить близько 4,5 мільйона км, але ця відстань швидко скорочується.

Найбільший та найскладніший транспортний засіб, коли-небудь відправлений з Землі на іншу планету, марсохід NASA має приземлитися на кратер під назвою Езеро 18 лютого.

“Він буде збирати ретельно відібрані та задокументовані зразки гірських порід і відкладень для майбутнього повернення на Землю, шукати ознаки давньої мікробного життя, характеризувати геологію і клімат планети та прокладати шлях для дослідження людиною за межами Місяця”, – повідомили у NASA.

Щоб приземлитися, марсохід повинен буде пережити те, що інженери називають “сімома хвилинами терору” – часом, необхідним для виходу з вершини атмосфери на поверхню.

“Коли вчені розглядають наше місце висадки, кратер Езеро, вони бачать наукову обіцянку всього: залишки давньої річки, що вливаються і витікають із цього кратера, і думають, що саме туди слід шукати ознаки минулого життя. Але коли я дивлюся на Джезеро, я бачу небезпеку “, – сказав інженер проєкту Аллен Чен.

За його словами, небезпека полягає у тому, що місце майбутнього приземлення доволі скеляста. Однак марсохід має кілька випробуваних технологій, які повинні забезпечити досягнення безпечної точки на поверхні. Він укомплектований 23 спеціальними камерами та новою системою навігації. Він також несе експериментальну установку для збору ґрунту та два мікрофони для того, щоб вперше в історії записати звуки Марсу.

Окрім того, марсохід має залишити на планеті пам’ятну табличку на честь земних медиків, які боролися з коронавірусом.

Джерело: INTV