Марсіанський вертоліт НАСА проходить останні випробування

Наступна місія НАСА на Марс привезе те, що має стати першим літаючим апаратом, який здійметься над поверхнею іншої планети. І цей експериментальний вертоліт в останній раз розгорнув свої лопаті на Землі перед стартом, повідомляє Space.com.

Запуск Mars Helicopter з новим марсоходом Mars, який тепер називається Наполегливість (Perseverance), заплановано на липень цього року. НАСА як і раніше прагне не відступати від запланованої дати, незважаючи на карантині заходи, що було прийнято для уповільнення поширення серйозного респіраторного захворювання COVID-19.

Всі «компоненти» місії «Марс 2020» наразі проходять останні передстартові випробування в Космічному центрі ім. Кеннеді у Флориді.

Випробування вертольота включали обертання його лопатей в останній раз перед запуском, в ході якого вони досягли 50 оборотів в секунду в випробувальному повітряному шлюзі. Якщо все піде добре, наступного разу лопаті будуть обертатися вже на Марсі в 2021 році, після того як місія успішно приземлиться в лютому.

Підлаштувати програму під літнє вікно запуску для Mars 2020 є одним з головних пріоритетів НАСА. Через складне зближення Марса і Землі, якщо агентство пропустить вікно запуску цього літа, йому доведеться чекати цілих два роки, перш ніж воно зможе повторити спробу.

Джерело: https://www.poglyad.tv/zapusk-vidbudetsya-bez-zmin-marsianskyj-vertolit-nasa-prohodyt-ostanni-vyprobuvannya/