Маразм. Філарет дав інтерв’ю російським пропагандистам

— Якби було поставлено питання про те, що я відстороняюся від управління церквою, я на такі умови не пішов би, — каже 90-річний Філарет в інтерв’ю каналу “Россия 24”. Предстоятель Епіфаній і п’ятий президент України Петро Порошенко його “обдурили”, додає. Сюжет із назвою “Нічого святого” опублікували 6 липня.

У ньому почесний патріарх критикує томос про автокефалію Православної церкви України та її діяльність.

Із 2015 року проти “России 24” як пропагандистського каналу країни-агресора діють санкції Ради нацбезпеки й оборони України.

“Користуючись хворобою патріарха, Москва принижує і нищить його, а він цього вже не здатен зрозуміти, — пише архієпископ ПЦУ Євстратій Зоря, 41 рік, у “Фейсбуку”. — Спецслужби Кремля мстяться за те, що він колись порвав із ними. “Новые, июньские тезисы Филарета повторяют все то, о чем представители РПЦ говорили ещё в начале религиозно-политического проекта томос”, — із радістю рапортує кремлівська пропагандистка. Хвороба зробила його фактичним союзником Москви у боротьбі проти томосу”.

“Інтерпретація поведінки Філарета як викликаної старечим слабоумством — спроба зняти з нього відповідальність, — каже богослов 45-річний Кирило Говорун.

— Той самий митрополит, який зараз дав інтерв’ю російському телеканалу і намагається відновити Київський патріархат, у грудні торік хотів викрутити ручки-ніжки новонародженій церковній структурі. Щоби вона лише назвою відрізнялася від Київського патріархату. А якщо було б не по його, то готовий був цю дитину вбити до народження — коли погрожував зірвати об’єднавчий собор. І тоді, і зараз ним рухало бажання зберегти владу.

Порошенко і Філарет — два ракетоносії, які допомогли вивести Православну церкву України на орбіту Вселенського Православ’я — відійшли. Це сприяє, аби далі політ був нормальний”.

Джерело: https://gazeta.ua/articles/comments-newspaper/_filaret-dav-intervyu-rosijskim-propagandistam/914119