Людина не засмітила тільки 13% Світового океану, – учені

Діяльність людини не торкнулася лише 13% Світового океану. До такого висновку прийшла група австралійських вчених з Квінслендського університету. Вони провели масштабне дослідження, оцінивши вплив різних антропогенних факторів, в тому числі вилову риби, видобутку корисних копалин і забруднення відходами.

Щоб визначити ступінь забруднення світового океану, австралійські дослідники вивчили вплив на цю гігантську екосистему 19 антропогенних факторів. Серед них – вилов риби, добування корисних копалин, розширення мережі судноплавних шляхів, а також викид промислових і побутових відходів. Аналіз наслідків діяльності людини фахівці провели на 16 різних ділянках світового океану.

В результаті з’ясувалося, що наша цивілізація не торкнулася лише 13% світового океану. Ці області розташовуються в основному в районах Арктики, Антарктики і віддалених Тихоокеанських островів. Найбільша “чиста” ділянка – 16 млн км, або 8,6% від загальної площі світового океану – знаходиться в Тихоокеанському регіоні. Найменша – у південній частині Атлантики. Її площа не перевищує 2 тис. км², менше 1% світового океану.

“Ми були вражені тим, як мало солоних вод залишилося незабруднених. Океан величезний і покриває більше 70% нашої планети, але людина примудрився зашкодити майже усій цій гігантській екосистемі”, – повідомив автор дослідження, співробітник Квінслендського університету і член Товариства з охорони дикої природи Кендалл Джонс.

Нагадаємо, що учені прогнозують окислення океану до рівня, якого не було 14 млн років.

https://www.depo.ua/ukr/svit/lyudina-ne-zasmitila-tilki-13-svitovogo-okeanu-ucheni-20180726812413