Люди бачать дивні сни ближче до ранку

Одне з останніх досліджень в онейрології – науці, що вивчає сновидіння, показало, що люди бачать дивні метафоричні сни ближче до ранку, і вони, зазвичай, пов’язані з реальними подіями з далекого минулого.

Як пише журнал Psych News Daily з посиланням на роботу дослідників, група міжнародних вчених з Естонії, США та Фінляндії провела дослідження, у якому взяло участь 68 студентів, з них 58 – жінки. Середній вік – 25 років. Їм потрібно було вставати чотири рази впродовж ночі, тобто кожні дві години.

Після цього потрібно було переказувати на диктофон зміст свого сну. А вранці – заповнювати форму, в якій необхідно оцінити на скільки сон був дивним, його інтенсивність, зв’язок з реальністю та емоційне забарвлення сновидіння. В середньому, за вісім нічних інтервалів добровольці записували п’ять сюжетів.

Вчені розділили записані сни на дві категорії: ранню і пізню ніч. Сни ранньої ночі – ті, які добровольці бачили впродовж перших чотирьох годин сну. Пізньої ночі – впродовж останніх. Всього вийшло 173 ранніх і 177 пізніх снів.

Добровольці зазначили, що у пізню ніч бачили дивніші сновидіння. Сновидіння перед світанком частіше за все були пов’язані з далеким минулим, а сни вночі – зі свідомо проведеними годинами людини.

Наприклад, під час раннього сну людина бачила, як ходить по магазинах в торговому центрі. Під час пізнього — іспит, який перетворився в вечірку з людьми одязі вікторіанської епохи, на якій танцював час.

Що це означає

Учені зробили висновки, що сюжети сновидінь ставали химернішими зі збільшенням часу, проведеного у сні. Відмінності у змісті снів можуть бути також пов’язані з процесами, що відбуваються уві сні. Наприклад, активація спогадів. У наступному дослідженні автори хочуть з’ясувати, чи пов’язана дивина снів з творчими здібностями людини.

Що відомо

  • Бразильські науковці з Федерального університету Ріо-Гранде дійшли висновку, що від початку пандемії люди почали частіше бачити тривожні сни.

Джерело: Суспільне