Людству передрекли швидке вимирання

Журнал Nature Biotechnology опублікував доводи американських мікробіологів, які стверджують, що людську популяцію погублять супербактерії. Сучасна наука, за словами дослідників, не може надати по-справжньому ефективних проти бактерій ліків.

«Відсутність можливостей щодо розробки антибіотиків нового покоління приведе до того, що супербактерії вже до 2050 року стануть причиною смерті понад 10 мільйонів осіб», – поділилися сумним прогнозом наукові експерти з Управління біомедичних досліджень в США.

За їх словами, незважаючи на зусилля і фінансові вкладення, провідні фармацевтичні компанії не в змозі виготовити необхідних для знищення супербактерій препаратів. Вчені відзначають, що сьогодні відомі не більше 12 ефективних антибіотиків, в той час як чисельність різних типів супербактерій наближається до кількох тисяч.

У США на сьогоднішній день статистика така: щорічно стійкими до антибіотиків бактеріями заражається не менше 2 мільйонів осіб, а 23 тисячі людей вмирають від наслідків, пов’язаних з таким зараженням. Мікробіологи вважають, що, можливо, медицині варто повернутися до тих антибіотиків, якими лікували пацієнтів останні 50 років, – і доопрацювати їх.

https://ukrhealth.net/lyudstvu-peredrekli-shvidke-vimirannya34632/