Літо триватиме до кінця вересня?

Літо в Україні триватиме до кінця вересня. Про це заявила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко в інтерв’ю УНІАН.

«Осінь буде вже традиційно теплішою, ніж зазвичай. Літо триватиме до кінця вересня. Імовірність того, що зима буде суворою – менше десяти відсотків. Відлиги і невеликі морози, крижані дощі будуть змінювати один одного», – розповіла вона.

Адаменко нагадала, що минулоріч середньорічна температура в Україні перевищила норму на 2,7 градуси. За її словами, це не означає, що 2020 рік буде катастрофічним, хоча передумови для цього є:

«Історія метеорологічних спостережень в Україні від 80 до 140 років, і за останнє 20-річчя вже зафіксовані два суперспекотних роки – 2007-й і 2019-й. І, ось, зараз знову повторення. Планета “підігрівається”, накопичується більше прихованої енергії, атмосфера стає більш теплою і вологою».

Метеоролог пояснила, що весь світ зараз переживає «кліматичний шок», а клімат стає все більш непередбачуваним і несприятливим.

Цвітіння водойм, додала Адаменко, теж пов’язане зі змінами клімату.

Нагадаємо, Центральна геофізична лабораторія дійшла висновку, що за останні 30 років в Україні температура найбільше підвищилася в Чернігові і Києві, а найменше – в Ужгороді.

Джерело: https://nv.ua/ukr/ukraine/events/yakim-bude-lito-i-osin-v-ukrajini-meteorolog-novini-ukrajini-50100346.html