Лише 1% українців здає корупціонерів – Transparency International

Лише 1% українців протягом останніх 12 місяців повідомляв про корупцію генпрокуратуру чи поліцію.

Про це свідчать дані, отримані під час опитування PACT Inc., пише Укрінформ з посиланням на прес-служба Transparency International.

При цьому, як свідчать результати, 16% людей зацікавлені повідомляти, а 6% – зацікавлені дізнатися, як це зробити.

Як зазначається, причини такої пасивності не досліджувалися, але вони можуть бути пов’язані з небажанням людей вирішувати свої проблеми самостійно і відсутністю знань про свої права.

Та частина людей, яка повідомляла про корупцію та брала участь в інших соціальних активностях (мирних зібраннях та скаргах до місцевої влади), оцінює досвід скарг на корупцію по-різному: 27% каже, що повідомлення про корупцію дало позитивні зрушення, 26% вважає, що це зайняло багато часу, але хоча б щось змінилося. 26% вважає, що жодного результату не було, але в принципі бути соціально активним важливо.

“Такі результати дають надію, що та кількість людей, яка брала участь у соціальних активностях, принаймні не зменшиться. А якщо ці громадяни ділитимуться своїм досвідом зі знайомими та заохочуватимуть їх, то активних ставатиме більше”, – інформують у Transparency International.

Кількість осіб потенційно зацікавлених повідомляти про корупцію знизилась: 21% у вересні 2014 року, 28% у квітні 2015 і 22% в листопаді 2015 року.

Як відомо, на початку квітня Transparency International оприлюднило результати дослідження, яке показало, що в Україні ростуть обсяги хабарництва та розмір середнього хабара.

Джерело: Українська правда

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply