Лідери ЄС підтвердили солідарність допомогти вакцинами третім країнам, включно з країнами Східного партнерства

Лідери Європейського союзу підтвердили свою прихильність допомогти вакцинами третім країнам, включно з країнами Східного партнерства, учасником якого є і Україна.

Про це в четвер у Брюсселі на прес-конференції після закінчення першого дня відео-конференції глав держав і урядів країн-членів Європейського союзу повідомив президент Європейського союзу Шарль Мішель.

“Ми не будемо в безпеці доти, поки всі не будуть у безпеці, в зв’язку з цим ми підтверджуємо нашу солідарність з третіми країнами за допомогою COVAX, так само як і (готовність) ділитися вакцинами з нашими сусідами й надалі. Ми домовилися продовжувати ділитися вакцинами, особливо для працівників системи охорони здоров’я, які повинні бути серед перших, кого потрібно захистити. Наша допомога повинна йти тим, хто її потребує, включно з Африкою, західними Балканами, Східним партнерством, Латинською Америкою”, – заявив він.

У заключній заяві всіх 27 лідерів країн ЄС також констатується, що вони вітають “перші плани COVAX з розподілу вакцин у 92 країнах з низьким і середнім рівнем доходу”. “Ми зобов’язуємося вносити справедливу частку ЄС до фінансування ACT-A”, – сказано в заяві.

Джерело: “Інтерфакс”