Київській громаді повернули земельну ділянку в Гідропарку

Господарським суд Києва повернув столичній громаді земельну ділянку прибережної захисної смуги вздовж Дніпра, що знаходиться у Гідропарку на пляжі “Золотий”. Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на допис пресслужби Київської міської прокуратури в Telegram.

Повідомляється, що громаді міста Києва повернули земельну ділянку прибережної захисної смуги вздовж Дніпра, що знаходиться у Гідропарку на пляжі “Золотий”.

Судова тяганина тривала майже півтора року, забудовника, який незаконно заволодів ділянкою, судитимуть. Відомо, що вартість ділянки на пляжі становить 5,4 млн.грн.

“Спеціалізована екологічна прокуратура Київської міської прокуратури спільно з Шевченківською окружною прокуратурою міста Києва повернула територіальній громаді міста Києва земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро вартістю 5,4 млн грн, що знаходиться у Гідропарку на пляжі “Золотий” в місті Києві”, – йдеться в повідомленні.

Відомо, що земельна ділянка знаходиться в межах регіонального ландшафтного парку “Дніпровські острови” і належить до земель водного та природно-заповідного фондів України.

Органи столичної прокуратури боролися за повернення цієї ділянки з вересня 2020 року.

За даними слідства,  будь-яких рішень про відведення у користування земельної ділянки чи надання дозволу на виконання будівельних робіт компетентними органами не приймалось.

Суб’єкт господарювання на підставі підроблених документів зареєстрував право власності на ділянку та незаконно використовував землю для розміщення нежитлової будівлі.

За результатами повторного розгляду Господарським судом міста Києва підтримано позицію прокуратури та задоволено позов щодо повернення земельної ділянки належному власнику – Київській міській раді.

Крім того, вироком Шевченківського районного суду міста Києва особу, яка на підставі підроблених документів зареєструвала на себе право власності на будівлю, яка розміщена на зазначеній ділянці, притягнуто до кримінальної відповідальності.