Київська поліція доповіла про кількість оштрафованих за ігнорування масок

Столична поліція відзвітувала про те, як контролює носіння захисних масок пасажирами київського метро. Когось штрафують на 170-255 гривень, а хто категорично не погоджується з протиепідемічними заходами, може втратити й 17 тисяч.

Про це повідомляє пресслужба поліції.

Там наголошують, що правоохоронці приділяють увагу як наявності масок у людей, так і правильному їх носінню.

«З початку карантину столичні правоохоронці склали 148 адміністративних матеріалів, з яких 63 направлено на розгляд в районні суди міста Києва за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення», — ідеться в повідомленні.

З тих 63 поки трьох людей притягнули до відповідальності через суд та оштрафували на 17 тисяч гривень.

Чим ці штрафи відрізняються?

Із загальної кількості випадків 85 штрафів поліція виписала на місці. Це нові штрафи за відсутність масок у громадських місцях, ухвалені Радою на початку листопада. Ці правила передбачають невеликі штрафи, але правоохоронці та низка інших представників влади можуть виписати їх на місці без необхідності передавати справу до суду.

Розмір такого штрафу — 170-255 гривень. На сьогодні за цим законом пасажирів столичного метро оштрафували вже на 14 450 гривень (якщо поділити на 85, то виходить, що всіх поки штрафують на мінімальну суму 170 грн).

Водночас адміністративні справи за статтею 44-3 загалом пов’язані з порушенням карантину, вони передбачають штраф у 17-34 тисячі гривень. Однак такі справи вже розглядає суд.

Складають протоколи за цією статтею на порушників, «котрі категорично не погоджуються з законними вимогами поліції», пояснив начальник превентивної діяльності управління поліції в метрополітені Олександр Киричук.

Також у поліції розповіли, що за необхідності самі роздають пасажирам маски, але все ж таки закликають їх самостійно дотримуватися карантинних заходів.

Джерело: Громадське