Київрада планує розглянути питання будівництва нового мікрорайону на Оболоні

13 травня Київська міська рада знов розгляне питання про прийняття Детального плану території (ДПТ) в Оболонському районі міста Києва, яким пропонується побудувати в Оболонському районі міста Києва новий мікрорайон із 19 житлових будинків висотою до 26 поверхів.

Про це повідомив позафракційний депутат Київради Костянтин Богатов, передає “ЕП”.

За повідомленням, забудова планується в межах вулиць Юрія Кондратюка, Михайла Майорова і західної сторони лісу.

“Офіційний інвестор цього ДПТ – ТОВ “Датоліт”, компанія, афілійована із відомим київським забудовником – ТОВ “СТОЛИЦЯ ГРУП” та його багаторічним керівником Владиславою Молчановою”, – написав він.

За даними youcontrol.com.ua, Владислава Молчанова покинула посаду керуючого партнера та бенефіціара ТОВ “СТОЛИЦЯ ГРУП” у 2017 році, поклавши управління на сина Івана, а ТОВ “Датоліт” − в 2019 році.

22 квітня це ДПТ вже обговорювався на сесії Київради, але тоді депутати його не підтримали. Згідно Регламенту Київради, повторний розгляд питання – це останній шанс на його прийняття на цій сесії.

Він нагадав, що після 24 липня цього року вступлять в силу зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, згідно з якими забудовники взагалі не зможуть інвестувати в розробку ДПТ під себе. За його словами, тоді новий мікрорайон на Оболоні вже не зможуть звести, принаймі на умовах приватної компанії.

“Місце плануємої забудови сьогодні має назву “поля зрошення”. Раніше тут були теплиці та господарські споруди ДП “Науково-дослідницький, виробничий агрокомбінат “Пуща-Водиця”, якому і зараз ця земля (дві ділянки площею 32 га) належить на праві постійного користування.

Підкреслимо, що зараз на землях агрокомбінату неможливо побудувати житлові будинки, оскільки вони призначені для ведення сільського господарства, а ст. 24 Закону “Про регулювання містобудівної діяльності” забороняє змінювати цільове призначення земельної ділянки, якщо це не відповідає детальному плану території”, – йдеться у повідомленні депутата.