Київ звернувся до Кабміну щодо розчистки території “Радикалу”

Управління екології та природних ресурсів КМДА підготувало повторне звернення до Антимонопольного комітету України та звернення до Кабінету Міністрів України про надання дозволу державної фінансової допомоги для демеркуризації території підприємства.

Про це повідомили в мерії, передає СтройОбзор.

На розробку проекту очищення території місто намір направити близько 9 млн. Грн. Але своїм листом АМКУ зобов’язав припинити надання коштів на вищевказані цілі – тобто на проведення комплексних робіт для демеркуризації.

Після зупинки роботи заводу залишки хімічних речовин не були вивезені з підприємства, не організована належним станом охорона.

«Обсяг ртутомістких відходів, які повинні бути вилучені і вивезені з території ВАТ« Радикал », становить близько 200 тис. тонн. З них 10 тис. тонн – сильно насичені ртуттю, а також розглянуті варіанти проведення демеркуризаційні роботи. Ртуть, пари ртуті та її сполуки дуже отруйні, вони вражають нервову систему, а концентрований вплив ртуті загрожує життю людини. Надзвичайну небезпеку становить і хлор, який характеризується високотоксичним і подразнюють », – відзначили в КМДА.

У 2013-2014 роках за рахунок бюджетних коштів Києва вивезли і знешкодили 293 тонни хлорорганічних та неідентифікованих з’єднань з території ВАТ «Радикал».