Київ почав підготовку до перенесення радянських пам’ятників

Місто готове швидко прибрати з публічного простору пам’ятники радянської епохи. Зокрема, мова йде про пам’ятники Щорсу, Ватутіну, Чкалову, Пушкіну.

Про це розповів у Facebook директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Нікоряк.

За його словами, про усунення з публічного простору столиці пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР, говорили сьогодні на засіданні Експертної ради з декомунізації та дерусифікації при Міністерстві культури та інформполітики за участі представників КМДА, депутатів Київради, міністра культури, представників Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України та інших фахівці.

Департамент охорони культурної спадщини повідомив, що розробив та направив на розгляд до Міністерства культури та інформаційної політики облікову документацію щодо зняття пам’яткоохоронного статусу.

МКІП обіцяло розглянути це питання в січні та запропонувало зібрати робочу групу, яка надасть пропозиції про майбутнє розміщення цих об’єктів та їх музеєфікацію.

Після прийняття рішення про зняття з обліку пам’яток, об’єктів, що відображають радянські та російські історичні та пропагандистські наративи, місто готове до швидкого вжиття заходів щодо усунення та/або переміщенні таких об’єктів до спеціально визначених місць зберігання”, – підсумував Нікоряк.

Джерело: “Великий Київ”