Київ на карантині: чоловіки стали частіше звертатися по психологічну допомогу

Психологи наразі мають 1-2 телефонних дзвінки на день, які стосуються суїцидальних намірів чоловіків

Із початку введення обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусу на гарячу лінію психологічної підтримки Київського міського центру роботи з жінками зросла кількість звернень від чоловіків із суїцидальними настроями. Про це повідомила заступниця голови Київської міської держадміністрації Марина Хонда.

«Уперше психологи телефону довіри повідомили про нову динаміку: на 20% зросла кількість звернень чоловіків. Як з’ясувалося, переважну більшість тривожить вимушене безробіття. Чоловіки втратили звичні ролі, не мають заробітку, як наслідок – виникають сварки в родинах, образи, відчуття провини й безвиході. Психологи наразі мають 1-2 телефонних дзвінки на день, які стосуються саме суїцидальних намірів чоловіків», – зазначила Хонда.

За її словами, за минулий тиждень соціальні служби та поліція зафіксували 451 звернення щодо домашнього насильства.

В умовах карантину гаряча лінія з протидії насильству Київського міського центру роботи з жінками працює в режимі з 9:00 до 00:00 та надає психологічну допомогу усім, хто опинився в складних життєвих обставинах. Збільшення годин роботи телефонної лінії також викликане протиепідемічними заходами.

Вона також додала, що кількість випадків домашнього насильства за перший квартал 2020 року складає 5661. З них найбільше звернень від жінок – 4636. Від чоловіків та дітей зафіксовано 1010 та 15 звернень відповідно. Від осіб з інвалідністю надійшло 2 звернення. Виписано 939 термінових заборонних приписів для кривдників.

У разі виникнення потреби у допомозі кияни можуть звертатися до Служби психологічної підтримки за номером: 044 272-15-00 (з мобільного) або 15-00 (зі стаціонарного телефону).

Нагадаємо, що в столиці запустили віртуальну платформу емоційної підтримки киян. Вона створена при міському Моніторинговому центрі з протидії Covid-19.

Також у Києві iHUB запускає проект психологічної підтримкиMindly. Це онлайн-проект, що допомагає протистояти негативному психологічному впливу, не допускати паніки та зберегти психологічне здоров’я під час пандемії Covid-19.

Джерело: https://glavcom.ua/kyiv/news/u-kijevi-sered-cholovikiv-zrostayut-sujicidalni-nastroji–674807.html