Київ може залишитися ще й без електроенергії

В КМДА повідомляють, що із 1 серпня комунальне підприємство “Київтеплоенерго” має укласти договір на постачання природного газу на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які перейдуть в управління муніципального підприємства.

“Відсутність газопостачання на ТЕЦ – це відсутність гарячої води ще для 70% будинків Києва. Більше того, це ризик виникнення надзвичайної ситуації регіонального значення, адже ТЕЦ виробляють не лише тепло, а й електроенергію”, – сказав заступник голови КМДА Петро Пантєлєєв.

Відключення електропостачання у Києві – надзвичайна ситуація техногенного характеру, наголошують у КМДА, тому просять допомоги у Кабінету Міністрів у вирішенні проблеми.

Нагадаємо, із квітня більш ніж 3 тисячі багатоповерхівок без постачання гарячої води через те, що компанія Ріната Ахметова “Київенерго” передає київському комунальному підприємству “Київтеплоенерго” на баланс всю мережу подачі води та тепла в столичні квартири.

Каменем спотикання стали борги перед НАК “НАфтогаз України”.

У “Київенерго” хочуть їх повністю перекласти на киян. Натомість київські чиновники відмовляються брати на баланс громади борги у частині сплати пені та штрафів, накладені на “Києвенерго” за несплату за газ. У “Київтеплоенерго” погоджуються перебрати на себе лише борги киян за комуналку.

Позиція “Нафтогазу” дуже проста – підписувати нові договри компанія згодна лише після сплати боргів, розмір яких сукупно 4,8 мільярди гривень.

Заручниками ситуації стали кияни, особливо ті, які справно платять комуналку, адже принциповість кожної зі сторін конфлікту не сприяє поверненню гарячої води споживачам.

http://kyivtime.co.ua/kyyiv-mozhe-zalyshytysya-shhe-j-bez-elektroenergiyi-26606/