Київ домовився про утилізацію відпрацьованих батарейок з поляками

Київ домовився з польським підприємством про утилізацію відпрацьованих батарейок. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час прес-сніданку.

За його словами, столиця готує до відправки в Польщу близько 60 тонн відпрацьованих батарейок, і наразі визначається перевізник, який доставлятиме вантаж.

«Місто виділило кошти на те, щоб вивезти зібрані батарейки, у складі яких є хімічно небезпечні речовини. На жаль, в Україні немає жодного переробного підприємства. Ми їздили в Польщу, там таке підриємство є. І ми зараз проводимо конкурс на обрання перевізника для вивезення першої партії батарейок з України в Польщу. Вони готові до відправки», – сказав Пантелеєв.

Він заявив про проблему захоронення радіоактивних відходів, які є на території міста. «Це завод «Радикал», на якому знаходиться 200 тонн ртуті і грунт, який також містить ртуть», – уточнив Пантелеєв і додав, що вітчизняне підприємство з переробки ртуті залишилось на окупованій території.

Чиновник повідомив про плани переправити ці відходи в зону відчуження. «Зараз ми це опрацьовуємо, ведеться проектування для того, щоб вивезти ці відходи з території Києва. Ви знаєте, що в зоні відчуження обладнано об’єкт для захоронення радіоактивних відходів. Місто разом з Міненерго проектує також об’єкт по захороненню хімічних відходів – київські хімічні відходи мають також туди піти», – сказав Пантелеєв.

Відпрацьовані люмінісценті лампи, за його словами, переробляють в Україні.

https://www.unian.ua/ecology/10582938-kijiv-domovivsya-z-polskim-pidpriyemstvom-pro-utilizaciyu-vidpracovanih-batareyok.html