Києву повернули землю на Трухановому острові, яку захопили соратники Медведчука

Верховний суд повернув Київській міській раді земельну ділянку площею 1,16 га на Трухановому острові вартістю понад 25 млн грн.

Про це повідомили в офісі Генпрокурора України.

Прокуратура встановила, що згадану землю зайняли безпідставно та обмежили вільний доступ громадян до неї та річки Десенки парканом. Також громадська організація, яка захопила землю, використовувала будівлі і споруди на ділянці без документів.

Верховний суд зобов`язав громадську організацію повернути земельну ділянку територіальній громаді міста Києва, а також привести її у придатний для використання стан, звільнивши від нерухомого майна.

Джерело “Інтерфакс-Україна” раніше стверджувало, що фірму, яка проходить у справі про самовільне захоплення земельної ділянки, пов’язують із народним депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком.


Контекст. У вересні 2019 року журналісти Bihus.info опублікували розслідування, згідно з яким ділянку на Трухановому острові захопили соратники Медведчука з приватного охоронного агентства “Шторм”. Там вони облаштували базу, перекривши доступ до Дніпра. Власники фірми – Іван Бойченко і Віктор Чорний, останній є нардепом від ОПЗЖ. Журналісти Bihus.info з’ясували, що фірма “Шторм” займається охороною Медведчука, його дружини Оксани Марченко і низки їхніх об’єктів нерухомості по всій країні.

Джерело: Рarlament.ua