Киянам з 18 грудня компенсуватимуть поїздки з пересадками між закритими станціями метро

Київська міська рада ухвалила рішення про компенсацію пасажирам метро, які змушені робити пересадку на наземний транспорт через закриті станції на синій гілці. Система повернення поїздок запрацює з 18 грудня.
Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.

Маршрут із «Теремків» до будь-якої іншої станції метро, як і раніше, коштуватиме 8 гривень. Під час поїздки пасажирам потрібно буде провалідувати транспортну карту на кожній пересадці. Але вночі зайві поїздки будуть повертатися на картку. Тому, проїхавши наземним транспортом і метро, пасажири платитимуть тільки за одну поїздку, пояснив Кличко.

Що передувало?

З 13 грудня між станціями метро «Теремки» — «Деміївська» запрацював човниковий рух поїздів.

На цій ділянці кожною із двох колій за принципом фунікулера курсують поїзди з інтервалом 13 та 17 хвилин — залежно від напрямку руху. У тунелі між станціями «Либідська» та «Деміївська», де ведуться ремонтні роботи, потяги не ходять.

З графіком руху поїздів можна ознайомитися за посиланням.

Крім того, Кличко розповів, що від станції метро «Теремки» до станції «Либідська» столична влада організувала роботу наземного громадського транспорту за трьома маршрутами, що дублюють рух метро. Наразі курсують 82 автобуси та 20 тролейбусів.

Тим часом фахівці виконують необхідні дослідження, щоб розпочати ремонт тунелю.

Водночас встановлюються причини виникнення аварійної ситуації із залученням профільних установ. Попередньо причиною називають порушення, допущені під час будівництва тунелів. Точні висновки будуть після проведення експертизи.

Закриття станцій

Громадська ініціатива «Пасажири Києва» 8 грудня повідомила, що рух поїздів від станції метро «Деміївська» до «Теремків» на синій гілці зупинили через розгерметизацію тунелю. У мережі з’явилися відео того, як вода пішла на колії.

У київському метрополітені наголосили, що питання безпеки пасажирських перевезень є пріоритетом. Тому рух поїздів від «Деміївської» до «Теремків» призупинили на час ремонту перегінного тунелю. Орієнтовно, ремонт триватиме 6 місяців. Поїзди курсуватимуть синьою гілкою лише між станціями «Героїв Дніпра» та «Либідська» (вона буде кінцевою). Водночас працюватимуть дублювальні маршрути наземного транспорту.

Джерело: Hromadske.ua