Киянам розкажуть про сучасний самвидав на книжковій вечірці

Серія книжкових вечірок САМІ & МАЛІ, що мають на меті дослідження та актуалізацію самвидаву, знайомство і співпрацю малих незалежних видавців і книгопродавців. Під час першої вечірки 27 жовтня в Довженко-Центр : Dovzhenko Centrе, кафе ЕТЕР, відбудеться знайомство з книжковою спільнотою Малі видавці / Малі.UA, що була ініційована Ольгою Жук у 2015 році на Книжковому Арсеналі.

Оксана Хмельовська, співорганізаторка МАЛІ.UA та редакторка культурно-видавничого проекту Читомо, координаторка Книжкового Арсеналу модеруватиме відкриті бліц-інтерв’ю з молодими книжковими проектами: мистецьким видавництвом, видавництвом репортажної та документальної літератури Човен, артбуком «Еротичний Щоденник».

Також на гостей заходу чекає розмова з новими видавництвами – Сходознавче видавництво Safran Book та культурологічно-гастрономічним «Їжак», частування китайським чаєм та кримськотатарськими солодощами та меломанський DJ-сет на вінілових платівках.

Під час вечірок працюватиме pop-up shop – книжкова крамниця з виданнями Довженко-Центру та запрошених малих видавців.

Ольга Жук, креативна директорка Довженко-Центру та ініціаторка цього проекту, у минулому – перша кураторка міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал:

Більшість видавничих проектів, великих чи малих, так само як бажання знімати кіно, починається саме з приватного імпульсу створити книгу чи розповісти історію, що не знаходить видавця або не вкладається в мейнстрімні рамки, втім часто має на них вплив.

Це надзвичайно свіжий, сміливий пласт культури – DIY («do it yourself» / «зроби сам»), що привносить на ринок нові ідеї та не дає йому застоюватися. Часто він губиться у потужніших маркетингових кампаніях більшого бізнесу, є недооціненим і швидкоплинним, оскільки малі видавництва ростуть і змінюються, або задумуються як короткострокові проекти, або не виживають.

Ми хочемо, щоб вони розвивалися, і для цього розвитку бракує уваги і спілкування. Співіснування «малих» культур, художніх висловлювань, мікроісторій та великих наративів, невимушена взаємодія ентузіастів, пошук однодумців є у фокусі нашої нетворкінгової ініціативи в рамках майбутньої медіатеки Довженко-Центру.

Під час книжкових вечірок відбуватимуться відкриті бліц-інтерв’ю та зустрічі з малими видавцями, які видають унікальні для українського ринку книги, що заповнюють пусті ніші та задовольняють вибагливого читача. Це також унікальна можливість зазирнути у «внутрішню кухню» книговидання, першими дізнатися про нові проекти, книжки, які тільки готуються до друку, поділитися задумами і досвідом за чаєм, кавою чи вином, а можливо й знайти власного видавця, редактора, перекладача, дизайнера чи книгопродавця.

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

https://www.chytomo.com/na-knyzhkovij-vechirtsi-sami-mali-kyianam-rozkazhut-pro-suchasnyj-samvydav/