Киян запрошують на “Київський тиждень критики”

Завтра, 24 жовтня, в кінотеатрі “Жовтень” стартує 3-й Київський тиждень критики, в рамках якого відбудуться покази фільмів у трьох програмах та профільні дискусії, в яких зможуть взяти участь всі. Більше про те, чим дивуватиме “Київський тиждень критики” та на які фільми обов’язково варто потрапити в ефірі Радіо Промінь розповів програмний директор фестивалю Ілля Дідик.
“Тиждень кінокритики розрахований в першу чергу не на критиків, а на фанатів та поціновувачів кіно, тому що ми відібрали найкращі, найяскравіші сучасні фільми з України та світу, а також цілу підбірку голлівудської кінокласики”, – розповів Ілля Дідик.

Програма фестивалю, як зазначив Дідик, складатиметься з трьох частин, кожна з яких має свої “перлини”: “Із кінокласиків у нас ретроспектива “Новий Голівуд”, де ми показуватимемо величезні картини, такі як “Таксист” Мартіна Скорсезе, “Керрі” Браяна де Пальми, нову версію “Апокаліпсис сьогодні” Френсіса Форда Копполи 2019-го року і це реставровані копії, які глядачі можуть побачити чи не вперше на великому екрані”.

“Серед наших нових картин з міжнародної програми, я б дуже радив подивитись “Маяк” режисера Роберта Еггерса з Робертом Паттінсоном в головній ролі та фільм “Про нескінченність” відомого шведського режисера Роя Андерссона”, – звернув увагу програмний директор фестивалю.

Також він звернув увагу на українську програму: “Буде два нових дуже крутих фільми: “Додому”, який був показаний на Каннському кінофестивалі Нарімана Алієва, та “Мої думки тихі”, прем’єра якого відбулась на фестивалі в Карлових Варах, режисера Антоніо Лукіча”.

“Фішкою фестивалю і тим, до чого звикли люди, є не лише похід у кіно задля перегляду, але й обговорення фільму після: попередні роки дискусії, обговорення фільмів між критиками і глядачами проходили досить бурхливо, що допомагало і одним, і другим зрозуміти картину більш глибоко, побачити суть того, що вони побачили на екрані”, – сказав Ілля Дідик.

Окремо він наголосив, що всі фільми показуватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами: “Фестивальне кіно зазвичай показується саме мовою оригіналу, адже так ви можете зрозуміти, як же справжні оригінальні актори фільму грають. Це передає суть картини краще”.

Більше про фестиваль, програму та вартість квитків можна дізнатися тут.

Джерело:http://ukr.radio/news.html?newsID=91178