Китайці побудують комерційний космодром

Новий космодром був включений в список національних проєктів КНР, реалізація яких запланована на 14-у п’ятирічку 2021-2025 роки. Поява комерційного космодрому в Китаї – наслідок значного зростання числа запусків у державній космонавтиці за останні роки, а також бурхливого розвитку приватного сектора. З його будівництвом і початком експлуатації у КНР буде 5 наземних космодромів плюс модернізується як мінімум один плавучий.

Зараз в Китаї діє чотири національних космодроми, які обладнані для запуску ракет «Чанчжен», розробки Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації, головного конструктора ракет в КНР. Однак збільшення числа місій і компаній, що пропонують послуги космічних польотів може привести до неможливості впоратися з попитом, пише Space News.

Доу Сяоюй, віце-голова держпідприємства CASIC, розробника ракет і космічних апаратів, заявила, що Китай повинен розширити можливості вітчизняних космодромів і постійно оптимізувати обладнання, щоб впоратися зі зростаючими потребами компаній. Також вона наголосила на необхідності поновлення правил і нормативів, пов’язаних з запусками.
Цей крок цілком очікуваний, оскільки ще у 2018 Китайське національне космічне управління заявило про намір скласти проєкт з будівництва відкритого комерційного космодрому. А ще раніше, у 2014, уряд КНР відкрило індустрію космонавтики для приватного капіталу. З того часу орбітальні запуски провели Landspace, iSpace, OneSpace, Galactic Energy, Expace і China Rocket. Готуються до стартів приватні фірми Deep Blue Aerospace, Linkspace, Spacetrek, Space Transportation і інші.

Подробиці про місце розташування нового космодрому та інші його характеристики поки невідомі.

Джерело:Sundries