Китайці хочуть збудувати електростанцію в космосі. Одна проблема: як передавати енергію на Землю?

Китайські учені працюють над проектом розміщення першої сонячної електростанції на навколоземній орбіті. Її використовуватимуть для збору і передачі енергії на Землю.

Електростанцію планують розмістити на висоті 35,7 тисяч кілометрів від земної поверхні, розповів головний конструктор китайських ракет «Чанчжен-9» Лун Лехао, пише Spacenews.

Очікується, що системи сонячних батарей та інших конструкцій для станції у космос буде виводити ракета-носій  Long March 9 (Чанчжен-9).

Передача енергії з сонячної станції на Землю відбуватиметься за допомогою лазерів або мікрохвиль. Утім, поки Китай (офіційно) не володіє технологією передачі енергії на такі відстані, хоча і дослідження на цю тему проводяться. Так у 2019 році  Китайська академія космічних технологій (CAST) почала будівництво випробувальної бази в муніципалітеті Чунцин для дослідження бездротової передачі енергії.

Проект стартує у 2022 році з експерементальної маломасштабної генерації електроенергії, а у разі успіху до 2030 року на орбіту виведуть повноцінну станцію мегаватного класу.

Перевести проект на комерційну основу рівня гігават планують до 2050 року. За розрахунками, для цього знадобиться більше сотні запусків, у ході яких на орбіту доставлять 10 тисяч тонн конструкцій. Площа китайської орбітальної сонячної електростанції, може скласти один квадратний кілометр.

Однак спершу китайським науковцям потрібно вирішити низку проблем, у першу чергу це питання зниження вартості будівництва та ефективності і безпеки передачі енергії на Землю.

Джерело: “Процес”