Китайські вчені закінчують будівництво «штучного сонця»

Китайські вчені підійшли до завершального етапу багаторічного будівництва «штучного сонця».

Розробка «Токамак» є надпотужним ядерним реактором, який дозволить дослідникам отримати процеси і реакції, схожі на що відбуваються в надрах Сонця. Зазначається, що конструкція зможе досягти 100 мільйонів градусів Цельсія. Це у шість разів гаряче, ніж центр нашого Сонця, пише The New York Post.

Повідомляється, що будівництво такого масштабного і складного проекту триває вже близько тридцяти років. Перший проект був представлений у 90-х роках, але він виявився не зовсім вдалим і потребував безлічі доробок. З того часу учені продовжують його вдосконалювати.

Метою проекту є відтворити на Землі процеси, що відбуваються на Сонці. Це дозволить людям мати власне, практично невичерпне і дуже дешеве джерело енергії. Експерти впевнені, що такої потуги вистачить не просто для того, щоб забезпечувати енергією підприємства, а навіть цілі міста. Якщо ядерний синтез можна буде збирати за допомогою низькоенергетичного методу, китайський винахід може стати першим джерелом «необмеженої» чистої енергії.

Нагадаємо, КНР планує почати видобудувати сонячну енергію з Космосу та запустити випробувальну електростанцію, яка буде збирати сонячну енергію в космосі і передавати її на Землю за допомогою мікрохвильового або лазерного променя, на орбіті до 2025 року. А на початку січня Китай вперше здійснив успішну посадку на зворотний бік Місяця. Посадка є частиною китайської місії Chang’e-4 – однієї з серій запланованих місій для вивчення місячної поверхні.

https://ua.news/ua/foto-kytajski-vcheni-zakinchuyut-budivnytstvo-shtuchnogo-sontsya/