“Квіти України” внесли до реєстру держпам’яток

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко підписав наказ про внесення будинку “Квіти України” у Києві до реєстру державних пам’яток.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Телеграм міністра.

“Маю чудову новину для киян. Щойно підписав наказ про внесення будинку “Квітів України” до реєстру державних пам’яток. Тепер “Квіти” офіційно є пам’яткою архітектури, монументального мистецтва місцевого значення. Будівлі надано охоронний статус”, – написав він.

За словами Ткаченка, це означає, що її не можна зруйнувати або перебудувати.

Нагадаємо, що Департамент охорони культурної спадщини вніс будівлю “Квіти України” до переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Копія цього наказу направлена до Міністерства культури та інформаційної політики України з метою внесення павільйону до державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Довідка. 5 липня власник будівлі “Квіти України” на вулиці Січових Стрільців, 49, опублікував концепт реконструкції павільйону.

Раніше у спільноті “Зберегти Квіти України” повідомили, що 30 річний дівочий виноград, який обвивав будівлю “Квітів України” зрізали,  а сам будинок хочуть реконструювати – зробити надбудову і підземний паркінг.

За словами активістів, представники забудовника виноград зрізали без попередження. Вони опублікували фото зів’ялої рослини. За словами досвідчених арбористів, рослині орієнтовно 30–35 років. За попередніми планами забудовника, залишати виноград не планують.

“Попри озвучений представником забудовника Олексієм Пишним намір зберегти виноград і працювати в “синергії” з громадою, на практиці сталося з точністю до навпаки. Заяви забудовника про “любов до нашого міста” виявились просто словами”, – зазначили активісти.

Активісти зазначають, що павільйон розташований в історичному ареалі, але забудовник не має погодження головного архітектора міста та автора проєкту будівлі Миколи Левчука.

12 липня забудовник почав зносити історичну будівлю “Квітів України”.

Активісти повалили паркан довкола будинку та заблокували роботи, зайнявши будівлю.

В будівлі всю ніч були активісти, які зайняли “Квіти України” 12 липня та створили графік чергувань. Всередині розташувались представники організації “Штаб оборони Києва” та небайдужі громадяни.