Квіти у волоссі – український вінок знову у тренді (фото)

05

Зважаючи на останні події в нашій країні, національна символіка набула нового значення. Вишиванки уже носять і в повсякденному житті, а не тільки у святкові дні. До національних символів також належить і вінок – дівоча прикраса для волосся з живих чи штучних квітів. Ще рік тому дівчину у вишиванці та віночку сприймали за учасницю народного колективу, сьогодні ж – це звичне явище, яке викликає посмішку та національну гордість.

77

Віночки починали носити ще з малечку і, відповідно до віку дівчини, у нього вплітали інші квіти та трави.

В Україні налічують понад 77 видів вінків: різдвяні, вінок відданості, чернечий, вінок надії, вінок розлуки, вінок кохання.

fullsize

Не менше значення приділяли стрічкам, їх вимірювали по довжині коси і розрізали так, щоб її сховати.

00

Вінок дівчата носили до заміжжя, а на весілля одягали весільний вінок з барвінку, любистку та іншого зілля. Він охороняв наречену і символізував чистоту та цнотливість.

09

Засватана дівчина носила вінок з барвінку, м’яти, шавлії та інших лікарських трав.

000

Вінок кохання плели з 13 років і до заміжжя з ромашки, цвіту яблуні й вишні та з квітучим гроном калини. У час розлуки дівчата дарували коханим вінок відданості з волошок в основі та квітучого любистку. Ті, кому не пощастило в коханні, плели віночки з волошок і польового маку, а ті, кого покинули заради іншої, – вінок розлуки з первоцвіту і вересу. Вінок з білих лілій виплітали на смерть.

З віночком в українців пов’язано багато звичаїв і традицій. У кожній частині нашої країни, які в кожному селі та родині, вони інші.

08

0000

Наша національна спадщина є нашим багатством яке об’єднує нас з нашими пращурами та одне з одним, ми – один єдиний народ, який повинен берегти свою багатовікову історію, культуру та традиції, передавати її дітям та онукам.

07

Віночки в тренді цього року. Їх одягають на фотосесії, вечірки, важливі заходи та в будні дні, особливо прекрасні наречені у віночках з живих квітів. Квіти у волоссі завжди створюють особливий романтичний образ та підкреслюють жіночність. Носять квіти у волоссі сьогодні  і маленькі дівчатка, і дорослі молодиці, і голлівудські модниці )

01

 

02

03

04

06

140450_original

Kvitu_v_vinku

vinok_kvitu

vinochok_02

Джерело: uamodna.com, Український контент, http://folkukraine.com/,http://meridian.kpnu.edu.ua, http://www.sendflowers.ua/simvolika_vinka_kvitu, Фото з відкритиx джерел

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply